קטגוריות
כללי

נחמדות או הישרדות

הסטטיסטיקה לא משקרת: קיים קשר מובהק בין התנהגות אלטרואיסטית למוות מוקדם מסיבות לא טבעיות. די במבט חטוף בהספדים המתפרסמים בתקשורת כדי להיווכח באמת המרה — כמעט כל מי שמת לפני גיל מסוים משתייך לקטגוריה הקטלנית של אנשים שעשו הרבה למען הזולת והיו אהובים על הבריות.

אכן, כמו שתמיד אומרים, אלוהים לוקח אליו את הטובים — אבל את זה הוא יכול לעשות רק אם הוא יודע בבירור מי הם. והמסקנה היא שמי שרוצה לחיות עד 120 חייב להוריד פרופיל כדי להימנע מהסכנה החמורה והמיידית האורבת לפתחו.

למרבה השמחה, קמפיין "אל טרואיזם" של כוח המשימה הבין-משרדי למאבק במוות בטרם עת (כמבמממט"ע) הצליח בשנים האחרונות להביא לצמצום משמעותי של עשרות אחוזים בתמותה הבלתי-טבעית מכל הסיבות ובכל הגילאים.

כל שנדרש כדי לשמור על עצמכם ועל יקיריכם מפני הסטטיסטיקה הרצחנית הוא להקפיד על כמה כללי בטיחות פשוטים:

לא לעזור תמיד לכולם. אפשר לעזור לכל האנשים חלק מהזמן, או לעזור לחלק מהאנשים כל הזמן. מי שעושה את שני הדברים יחד — דמו בראשו.

לא לחייך תמיד. ניתן לחייך לעתים רחוקות, וליתר ביטחון, מומלץ לא לחייך כלל אלא לשמור על הבעה נייטרלית שעשויה להתפרש גם כחיוך (ע"ע מונה ליזה).

לא להתנהג בצניעות. גם במידה והאופי שלך מופנם מטבעו, רצוי מאוד להתגבר על היצר ולהיות מוחצן וקולני בכל הזדמנות על מנת להמאיס את עצמך על הסובבים.

לא להראות שיש לך לב זהב. מה שמתרחש בתוך הנפש שלך הוא עסקך הפרטי. אחרים לא צריכים לדעת.

זכרו! הערכה מצד הזולת היא סכנת חיים! עזרו לנו להיאבק בנגע האלטרואיזם, ויחד נשמור על כל אזרחי המדינה מחוץ לבתי הקברות עד הגיעם לשיבה טובה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s