קטגוריות
כללי

2022-05-18

למה יש כל כך הרבה אמנות גרועה? כי הרבה מאוד אנשים רוצים להיות אמנים, אבל אף אחד לא רוצה לעמוד בתנאי ההכרחי כדי להיות אמן: לסבול, ולא סתם לסבול, אלא לסבול באופן לא-אישי — כזה שנעדר ממנו אפילו הפינוק שבעמדת הקורבן. אמן אמיתי הוא לא אחד שמשתעשע בהבעה עצמית, אלא סוג של גיבור שמתגלה, כמו כל הגיבורים, רק בזמן משבר, כשהוא קם פתאום להילחם בהפגנת אומץ לב שהוא-עצמו לא ידע שיש לו. מי שאינו גיבור, וממשיך בכל זאת ליצור, הוא זה שממלא את העולם באמנות שאינה אמנות, באותו אופן שגיבורי מקלדת ממלאים את העולם במילים ריקות ולא במעשים מעוררי השראה.

Why is there so much bad art? Because many people want to be artists, but nobody wants to meet the necessary condition for being an artist: to suffer, and not merely suffer, but suffer impersonally — without even the comfort of being in the position of a victim. A true artist is not someone who toys with self-expression, but a kind of hero who is revealed, like all heroes, only in a moment of crisis, when he suddenly rises and fights, showing courage that he himself never knew he had. The person who is not a hero, and yet continues to create, is the one who fills the world with art that is not art, in the same way that keyboard warriors fill the world with empty words rather than with inspiring deeds.

One reply on “2022-05-18”

אמנות איננה רק "ביטוי אישי", ואמן איננו רק מי שמצייר, מפסל או כותב. בכלל משוררים יש כזבובונים על אשכולית רקובה.
למה
כי מרביתם לא מבינים שאמנות היא מלאכת כפיים קשה, שמחייבת אימונים, תרגולים בלי סוף, ו"אמן אמיתי הוא לא אחד שמשתעשע בהבעה עצמית, אלא סוג של גיבור שמתגלה, כמו כל הגיבורים, רק בזמן משבר, כשהוא קם פתאום להילחם בהפגנת אומץ לב שהוא-עצמו לא ידע שיש לו. " – כדבריך.

אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s