קטגוריות
כללי

2022-10-25

תפקידה של מיתולוגיה הוא להעצים אצל שומעיה, בדרך נס, את הרצון לחיות – או, בנס גדול עוד יותר, ליצור את הרצון הזה יש מאין. השאלה "האם זה באמת קרה" לא רלוונטית למיתוס; מה שחשוב הוא רק: האם זה גורם לאנשים לקרות באמת.

The role of mythology is to amplify in its listeners, miraculously, the will to live—or, even more miraculously, to create that will out of thin air. The question "did it really happen" is irrelevant to myth; the only important thing is: does it make people happen for real.

3 replies on “2022-10-25”

לגרום לאנשים לקרות..\
תראה, יש בי הסתייגות גדולה מכל עמדת יעץ באשר היא, בשל איזו תחושה של התנשאות של אלה "אשר ראו את האור" [ואשכרה לא חשוב הצבע שלהם.]
"היות אדם" תלוי רק בחיים של אדם.
שוב, לפעמים, בפרונו של צלמי הנשיונל גיאוגרפיק שמחובר בטבורו לסרטי סנאפ, הם מראים לך איך עשר לביאות מכניעות פיל גדול או תאו ענק. מתחילות לטרוף בעודו בחיים, והוא דובק בחייו עד מותו הכואב והאכזר.
כך בני אדם –
תראה אותם בזקנתם האומללה והמבישה, ועדיין חיים ומסרבים להיפרד מהחיים. זה המיתוס שגורם להם או ההיקרות שגורמת למיתוס?

אהבתי

הכוונה כאן היא רק למה שקורה ברגע הקריאה או השמיעה של המיתוס – או בעצם כל סיפור.
אגב, גם אני שונא את הפוזה של אלה ש"ראו את האור", ויחד עם זה אני חושב שאנשים כאלה באמת קיימים. הבעיה היא רק ההתנשאות, לא עצם הידיעה/מחשבה של הימצאות במישור גבוה יותר מהחוויה האנושית הרגילה (ובינינו, החוויה האנושית הרגילה כל כך נמוכה שלא קשה להיות במישור גבוה יותר).

Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s