קטגוריות
כללי

2023-03-01-2

היי, זה ח"כ ידעיה גדרון, הנציג שלכם בכנסת — גם, ובעיקר, אם לא הצבעתם לי במסגרת המפלגה שאותה עזבתי לאחרונה בטריקת דלת שהדהדה ברחבי הארץ.

בימים אלה של ויכוח חברתי סוער סביב סוגיות קיומיות, אני רוצה להזמין אתכן ואתכם באופן אישי להצטרף למפלגה החדשה שאנחנו מקימים: המחנה הא-פוליטי.

למה החלטנו להקים עוד מפלגה בנוף הפרלמנטרי הצפוף בישראל? אז זהו, שזו לא עוד מפלגה. זו הארה:

פתאום קלטנו שרוב הנושאים שעליהם קשה לאזרחי ישראל להסכים הם לא עניין של ימין ושמאל ואין בהם מקום לחילוקי דעות פוליטיים.

כן, יש בחיים דברים שהם פשוט עניין של שכל ישר. יש דברים שכל אדם שפוי יסכים להם. יש דברים שבהם, מה לעשות, יש רק תשובה אחת נכונה. ואת הדברים האלה באנו כדי לקדם ולהגשים.

קחו למשל את השלום. עם יד על הלב, מי לא רוצה שלום? האם יש אדם רציני שחושב שזה נושא שצריך… להילחם עליו? (שימו לב לאירוניה)

או קחו את מערכת המשפט. יש מישהו שלא רוצה שופטים עצמאיים, חזקים, שעומדים כחומה בצורה נגד הקריזות של האספסוף?

האמת שכן, יש אנשים כאלה — אנשים שתוקעים מקלות בגלגלי החברה והופכים כל דבר למאבק מיותר שהורס את השלווה הלאומית. האנשים האלה הם הפוליטיקאים, ופעילי המפלגות, וגם, לצערי, מיליוני מצביעים תמימים שתומכים מתוך בורות מוסתת בדעה פוליטית כזאת או אחרת.

המחנה הא-פוליטי יהיה בית לכל מי שנמאס לו מהמצב הבלתי נסבל הזה.

המחנה הא-פוליטי ישים קץ לויכוח על נושא השלום ופשוט יבצע את הצעדים הנדרשים כדי לכונן כאן סדר מדיני חדש שיביא תקווה לשני העמים. הוא יבצר את מעמד הרשות השופטת והיועצים המשפטיים. הוא יתייעץ עם ידידותינו מעבר לים. הוא ייקח ממי שיש לו וייתן למי שצריך להיות לו. בקיצור, הוא יעשה את כל, אבל כל, מה שברור לכולנו שצריך לעשות — ובלי להתווכח על כלום.

כמו שאני תמיד אומר, ימין ושמאל אלה שמות של שתי ידיים, הידיים הגסות שאותן הסכסכנים והפלגנים למיניהם רוצים להרים על הקיום המשותף שלנו כאן. אנחנו צריכים למצוא את המכנה המשותף, את הדבר שממנו יש רק אחד. השכל הוא לא עניין של ימין ושמאל. הלב הוא לא עניין של ימין ושמאל.

כן, לעתים קרובות יש רק תשובה אחת נכונה. והמחנה הא-פוליטי הוא זה שייתן לכם אותה. אני מקווה שבתמורה תיתנו לנו גם את הקול שלכם, כדי שלא תצטרכו יותר להשמיע אותו לעולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s