קטגוריות
כללי

התפלגות נורמלית

לקוח יקר,

אנו מודים לך על ששיתפת אותנו בהתלבטותך האם כדאי לך להפוך סוף סוף לאדם נורמטיבי או להישאר מה שכינית, בפנייתך אלינו, ״מי שאני״.

כתבת שאתה מוקסם מהחיים הרגילים, הבטוחים, הבורגניים, ורוצה לעשות את הצעד המכריע ולהיטמע בהם סופית – אבל לא משוכנע שהאושר המושלם הזה שאתה רואה בתמונות באמת קיים במציאות.

אז תן לנו להרגיע אותך: הוא אמיתי בהחלט. אם תעשה את כל מה שנדרש ממך, ותמלא את התפקיד החברתי שנכתב עבורך מראש, ותלך בתלם ללא סטיות, עצירות או התחכמויות עד הרגע שבו תנשום את נשימתך האחרונה – זה בהכרח יהפוך אותך לאדם מאושר לגמרי. אין לתהליך הזה יוצאים מן הכלל, ואנחנו מתחייבים רשמית להצלחה מלאה.

יחד עם זאת, עליך לזכור שהאושר הזה קיים רק במחשבה של מי שרואה אותך, ולא אצלך. כאדם נורמטיבי אתה לא תרגיש מאושר יותר בהשוואה לתחושתך הנוכחית – אבל מי שכן ירגיש שאתה מאושר הוא כל האחרים, שכיום מספיק להם מבט אחד עליך כדי לדעת שאתה אומלל.

הנקודה החשובה בעינינו היא שלא משנה מי חווה את ההרגשה. האושר עצמו ממשי, וזה העיקר. אחרי הכל, המטרה שלנו – ואנחנו בטוחים שגם שלך – היא ליצור ולהביא כמה שיותר אושר לכמה שיותר אנשים, ולא לאגור ולנכס אותו לעצמנו כאילו היה רכושנו הפרטי.

אם תקפיד להיות אדם רגיל עד הפרט האחרון, אתה תופיע בתודעתו של הזולת כסמל אותנטי לחיים מושלמים, וגם אם מנקודת מבטך הדברים יהיו מעט מורכבים יותר, אין בזה כדי להשפיע באופן כלשהו על הממוצע הכללי ולשנות את המסקנה שהאושר אכן ישנו והוא אכן בידיך.

אנו מקווים שענינו על שאלתך באופן מספק, ומצפים לראותך בקרוב איתנו בנורמה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s