קטגוריות
כללי

סוף טוב למצעד הדגלים

בתום דיונים קדחתניים שנמשכו עד השעות הקטנות של הלילה הושגו הסכמות שהניחו את דעתם של ארגוני הטרור ואפשרו לקיים את מצעד הדגלים בירושלים ללא התנגדות מצדם. לפי תוכנית הפשרה יוארך מסלול המצעד אל מחוץ לעיר העתיקה ויסתיים בגיא בן הינום, שם יימסרו הצועדים לידי נציגים רשמיים של הארגונים.

פריצת הדרך במגעים הושגה הודות להתערבות ממשלת אוקראינה, אשר הסכימה לתווך במשבר לאות תודה על התיווך המוצלח של ראש הממשלה בין אוקראינה לרוסיה, שהפך את ישראל לשנואה על שני הצדדים במידה שווה. אוקראינה שלחה למזרח התיכון צוות טכני בראשות מומחה נודע לגאיות הריגה, שערך מספר סיורים בשטח וניסח תוכנית אופרטיבית להשמשה מיידית של הגיא הירושלמי המפורסם לאחר אלפי שנות הזנחה פושעת.

מטעם הממשלה נמסר כי מדובר בפיילוט שעשוי להפוך, במידה ויהיו לו תוצאות חיוביות, לדגם שלפיו ייערכו גם מצעדי הדגלים בעתיד. אחת האפשרויות שנשקלות היא להגדיל משמעותית את מספר המשתתפים במצעדים הבאים ולהפוך את ההשתתפות בהם לחובה. החמאס לא מסר תגובה רשמית על תוכניות אלה, אבל נציגים מטעמו העבירו, דרך מצרים, מסרים חיוביים שמעוררים בממשלה אופטימיות זהירה באשר לסיכויים לנטרול ארוך-טווח של פוטנציאל הנפיצות של יום ירושלים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s