קטגוריות
כללי

2022-11-05

הענבים אמרו: אתה טוען שאנחנו ענבי בוסר ולכן אתה ממילא לא רוצה לאכול אותנו. אבל אתה מדבר ככה רק כדי להציל את כבודך הפגוע, כי קודם ניסית להגיע אלינו ולא הצלחת. מעכשיו יזכרו אותך עד קץ הדורות כדוגמה לעליבות נפש ורמייה עצמית.

השועל ענה: נכון שאני מרמה את עצמי, אבל רק לרגע, כצעד הכרחי כדי להתנתק מכם. אני מקריב את המישור הרעיוני – את שמי הטוב – לטובת ניצחון במישור המעשי. כאן, במציאות, השורה התחתונה היא שאני כבר לא אנסה להגיע אליכם. אהיה חופשי לתמיד מכל ניסיון לאכול אתכם, ואין חשיבות לדרך שבה השגתי את החופש הזה. ואתם, אם מישהו יזכור אתכם בכלל, הרבה אחרי שתירקבו ותנשרו לאדמה ותיספגו בה בלי להותיר עקבות, זה יהיה רק בזכותי.

The grapes said: You are saying we are unripe and therefore you don't want to eat us anyway. But you're only talking like that to save face, as earlier you did try to reach us but failed. From now on, you'll forever be remembered as an example of mean spirit and self-deception.

The fox replied: It's true that I deceive myself, but only for a moment, as a necessary step to dissociate myself from you. I sacrifice the theoretical level—my reputation—to gain a victory on the practical level. Here, in reality, the bottom line is that I will no longer try to reach you. I will be free from any attempt to eat you, and how I attained this freedom is irrelevant. And you, if anyone remembers you at all, long after you rot and fall on the ground and be reabsorbed into it without a trace, that will only happen thanks to me.

One reply on “2022-11-05”

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s